Miło nam poinformować, że decyzją jury pod przewodnictwem Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby zwycięzcą konkursu bibliotecznego Dom nie z tej ziemi został Filip Lisowski, uczeń Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach; opiekun: Ewa Pawluczuk – za wzruszający pomysł „odczarowania” domu za pomocą opowieści o losach Marysi.
Wyróżnienia otrzymują:
Autorzy wyróżnionych prac otrzymają: Filip Lisowski – laptopa DELL, Michał Ignaś i Karolina Chruścicka – tablety Samsung Galaxy oraz książki, a do bibliotek ich szkół trafią zestawy książek Wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA.
Jury postanowiło także nagrodzić zestawami książek Bery, gangster i góra kłopotów oraz Wakacje z krową, czołgiem i przestępcą z imienną dedykacją Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby:
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace konkursowe.
Przeczytaj książkę „Dom nie z tej ziemi” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby i weź udział w konkursie.
Czas trwania konkursu: od 31 marca do 30 września 2017 roku
Regulamin konkursu Załącznik nr 1 Załącznik nr 2 Formularz konkursowy Plakat
pisarka, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za swoją twórczość dla dzieci i młodzieży była wielokrotnie nagradzana: otrzymała m.in. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego (za książkę Abecelki i duch Bursztynowego Domu), wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006 (za książkę Bery, gangster i góra kłopotów). Jej Złodzieje snów zdobyli wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2008 oraz II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej; nagrodzoną książkę wpisano ponadto na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Autorka została nominowana do Astrid Lindgren Memorial Award 2016.
– ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje komiksy, uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów. Otrzymał wiele nagród, takich jak Przecinek i Kropka czy Nagroda Literacka Miasta Stołecznego Warszawy (za ilustracje do Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek Justyny Bednarek). Dwukrotnie nominowano go w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku (za ilustracje do Wyprawy do kraju księcia Marginała Henryka Bardijewskiego oraz do Zaskórniaków i innych dziwadeł z krainy portfela Grzegorza Kasdepke i Ryszarda Petru). Do najbardziej znanych prac Daniela de Latoura należy cykl rysunków Niepospolici ludzie w dniu swoim powszednim.